شروع به کار رسمی مؤسسه‌ مطالعات پیشرفته سعیدی در دانشگاه کاشان

روز دوشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۷، طی مراسمی با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و خیر محترم مهندس علی سعیدی مؤسسه مطالعات پیشرفته سعیدی در دانشگاه کاشان کار رسمی خود را آغاز کرد.

در سال ۱۳۹۵ هیئت امنای دانشگاه کاشان موافقت اصولی خود را با این مؤسسه اعلام کرد و در سال ۱۳۹۶ بود که با اعلام موافقت قطعی هیئت امنا مؤسسه آغاز به کار کرد. و در شهریور ۱۳۹۷ که وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برای بازدید از کارخانه‌ تک گل و حل معضل دفع پساب در دانشگاه کاشان حضور یافتند، ا به اعلام و افتتاح رسمی مؤسسه کارآفرینان و نوابغ سعیدی هم دست زدند.

از جمله اهداف راه‌اندازی این مؤسسه؛ انجام مأموریت‌های محوله در اجرای تفاهم‌نامه میان دانشگاه کاشان و خیر محترم و نیز تحقق برنامه راهبردی و سیاست‌های دانشگاه کاشان در زمینه‌های بین‌المللی، ارتباط فعال با جامعه و کارآفرینی با تکیه بر پتانسیل‌های منطقه بدین شرح است:

  • فعال‌سازی و اداره پژوهشکده‌ اسانس با همکاری دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها و استفاده از امکانات موجود در سایت قمصر با عنایت به انتظارات به حقی که جامعه و به ویژه مردم منطقه از این پژوهشکده دارند.
  • پیگیری و فراهم کردن زمینه استقرار شعبه آی سی تی پی در پردیس قمصر.
  • اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه دانشگاه کاشان و سازمان فضایی کشور، فعالیت‌های بین‌المللی در زمینه اسانس و گیاهان دارویی، مدرسه‌ زمین و حیات، پردیس دانشگاه چوب و … .

دکتر رضا منصوری طی حکمی از طرف دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان، به سمت رئیس مؤسسه مطالعات پیشرفته‌ سعیدی منصوب شد.